Makina Halı Yıkama

Makina Halı Yıkama

Makina Halısı Yıkama işlemi...

Makine halıları el halılarına benzer bir yapının halı dokuma makineleri vasıtasıyla yapıldığı dokulardır.

Makine halılarında ilmeler düğüm biçiminde olmayıp, genellikle atkı iplikleri arasına sıkıştırılmış “U” veya “V” biçimindeki iplik parçalarıdır.

Makine halılarında temel, kumaşı sağlamlaştırmak ve halının yerde düzgün durmasını sağlamak için ayrıca jüt, keten, ve pamuk gibi dolgu iplikleri de kullanılır .

Makine halıları kumaş yapısına ve ilmelerin elde ediliş şekillerine göre gruplara ayrılır. Günümüzde en yaygın kullanılanı wilton tipi halılardır.

Halıların dokunması için geliştirilen ilk mekanik sistem, halka ilmeli wilton veya brüksel wilton olarak da bilinen brüksel sistemidir.

Daha sonraları bıçaklı teller geliştirilmiş ve bu sisteme kısaca wilton denilmiştir.

1940′larda geliştirilen yüz yüze dokuma sistemleri de ayrıca wilton halı dokumalarına dâhil edilerek yüz yüze wilton halı dokuma tekniği olarak isimlendirilmiştir.

Makina halısı yıkama da  bize gelen halılarınızı özenle, el dokuma halısı ve makine halısı olarak ayırdıktan sonra özelliklerine göre yıkama işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Tam halı yıkama olarak en az sizin kadar bizim içinde halılarınız önemli. İşimizdeki özen kendimize olan güvenimiz sizi memnun edecek.

Makine halılarınız güvenle yıkansın size de hijyenik temizliğin rahatlığının tadını çıkartmak kalsın.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan halı çeşitleri arasında yerini alan makina halıları pek çok işletmeler de kullanılmaktadır.

Ofis, hastane, okul gibi pek çok geniş alana sahip bu halılar doğal olarak kalabalık ortamlar içerisinde olduğu için çabuk kirlenmelere neden olacaktır.

Bu durumda pek çok insanın geçtiği bu halıların dokuların da mikropların üremesine ve insan sağlığını olumsuz tetikleyecek risklerin oluşumuna sebebiyet verecektir.

Diğer halılara göre yapısı gereği daha hassas özelliğe sahip olan makina halısı, dikkat gerektirecek bir temizlikten geçmesi gereklidir.

Eski zamanlarda herkes kendi halısını yıkadığı için çok meziyetli bir iş olsa da şimdilerde teknolojinin gelişmesi otomatik halı yıkama makinalarının yaygınlaşması ile çok uygun fiyatlara hiç yorulmadan halılarınızı kolayca yıkatabilirsiniz

Bu sebeple Firmamız tarafından gerçekleştirilen makina halısı yıkama işlemlerimiz titizlik ile yapılmaktadır.

Paylaş

Whatsapp Destek Hattı
+90552 320 6489